web analytics ERZİNCAN BAKIR - ÖZTÜRK BAKIR

ERZİNCAN BAKIR - ÖZTÜRK BAKIR

Erzincan Bakır El Sanatları eskisi gibi değil artık. Usta sayımız git gide azalıyor. Burada bu işi yapan birkaç kişiyiz. Bazı kurslar açıldı bu çok güzel bende destekliyorum ama zaten kaliteli yetişmiş elaman darlığında bazı şehirlerimiz yetişmiş elamanları götürüp orada bu işi yapmaya çalıştıklarından Erzincan Bakır El Sanatlarına büyük sekte vurmaktadır. Önceleri Erzincan’lı olup da bakıra, bakır işlemeciliğine dokunmayan kimse yoktu, şimdi ise çalıştıracak bu işi öğretebileceğimiz kimseyi bulamıyoruz. Halbuki maaşlar dolgun yemeği ve sosyal güvencesi tam olan bir iş.

İç piyasalar da bakır el işlemeciliğini ön plana tekrar çıkarabilmemiz için yetişmiş bu işi ehline teslim edebileceğimiz çalışanlarımızın çok sayıda olması gerekmektedir.  Ayrıca KDV oranlarının yüksek olması da satışlarımızı önemli ölçüde etkiliyor. Yetkililerden isteğim, Erzincan Bakır El Sanatlarına gerekli desteğin verilmesi için girişimde bulunmalarıdır. Devletimizin gençlerimize, girişimcilerimize vermiş olduğu yeni desteklerle Bakır El Sanatlarının yeniden zirve yapacağına, Umudum tam bu işin yerde kalmayacağını işinde mahir kişilerin yetişeceğini tıpkı bu güzel Ülkemiz gibi Erzincan Bakır El Sanatlarının şahlanacağı günler yakındır.

 

Öztürk Bakır El Sanatları olarak daima yenilikçi olduğumuzu yeni çıkardığımız ürünlerimizle de bunu ispatlamıştır. Yeni bir ürün modelini tasarlayarak halkımızın hizmetine sunmaktan mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Bu fırsatı bana veren bizleri unutmayan sesimizi duyuran Türkiye gazetesi çalışanlarına en kalbi duygularımla teşekkür ederim.